Daniel Cormier hayal kirikligi

Jon Jones’un ring içindeki ve dışındaki skandalları dur durak bilmiyor. Jones’un yaptıklarından etkilenen tek isim maalesef sadece kendisi olmuyor. Jones’un skandalları kendisi kadar ezeli rakibi Daniel Cormier’i de etkiliyor. Daha önce de Jones’un başına gelenler nedeniyle DC büyük sıkıntı yaşamıştı. Şimdi de UFC 214 kartında light heavyweight kemerini geri alan Jones’un doping kullandığı ortaya çıktı.

DANIEL CORMIER “NE DÜŞÜNECEĞİMİ BİLMİYORUM”

Jones’un doping kullandığının tespit edilmesinden sonra Daniel Cormier’den cevap gecikmedi. Son derece hayal kırıklığına uğradığını ve duygularının çok karışık ifade eden “DC”, şunları söyledi:

“Şu an nasıl hissettiğimi kelimelere dökmek çok zor. Haberleri duyunca büyük hayal kırıklığı yaşadım. Bu konuda duygularım çok karışık. Tabii, biz atletler olarak kanuni prosedürler gereğiyle bir açıklama bulunamıyoruz. Ancak, sonuçlar kesinleştiği zaman konuyla ilgili konuşacağım.

Cormier, rakibinin doping sonuçlarına karşın, yenilgi hissinin kaybolmadığını da sözlerine ekledi:

“Benim aklımda 29 Temmuz’daki yenilgi duruyor. Mücadele ettim ve kaybettim. O gün Jon Jones’un benden daha iyi olduğunu düşünüyordum. Şimdi ise ne düşüneceğimi bilemiyorum. Tüm bunları tekrar yaşadığımıza inanmakta güçlük çekiyorum. Gelecekte ne olacağını beraber göreceğiz. Beni bu zor dönemlerinde destekleyen hayranlarıma ve yakınlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum.”

KEMER DC’YE DÖNEBİLİR

Jones’un arabayla vur kaç olayına karışması nedeniyle kemeri elinden alınmış ve Cormier’e verilmişti. 2 defa kemeri savunan Cormier, geçtiğimiz ay Jones’a yenilerek kemeri geri iade etmişti. Şimdi şampiyonun kemeri bir kez daha elinden alınarak ezeli rakibi DC’ye verilebilir.

Facebook Comments

1 Yorum

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız