daniel cormier cain velasquez

UFC light heavyweight şampiyonu Daniel Cormier’in bulunduğu American Kickboxing Academy (AKA) koçu Javier Mendes, dövüşçüsünün bir üst sıklette mücadele etmesinin o kadar da uzak bir düşünce olmadığını söyledi. UFC kariyerine ağır sıklette başlayan Cormier, Roy Nelson ve Frank Mir’i çok zorlanmadan yenmeyi başarmıştı. Daha önce Strikeforce organizasyonunda ağır sıklet olarak dövüşen “DC”, burada Antonio Bigfoot Silva ve Josh Barnett gibi isimlerle karşılaşmış ve organizasyondan namağlup olarak ayrılmıştı.

“ALT SIKLETTE DÖVÜŞMESİNİN TEK NEDENİ CAIN”

Cormier’in bir üst sıklete dönüşünün eski şampiyon ve DC’nin takım arkadaşı Cain Velasquez’e de bağlı olduğunu belirten Mendez, ikilinin bu kararı beraber konuşarak alacağını ifade etti.

Cormier’in bir alt sıklette dövüşmesinin nedeninin ağırlıklı olarak Velasquez ile dövüşmek istememesi olduğunu belirten Mendez, şunları söyledi:

“DC tam bir takım oyuncusu. Mükemmel bir ağır sıklet olan DC, takım arkadaşı olan CaIn’e saygısından ötürü bir sıklet aşağıda dövüşüyor. Düşmesinin tek nedeni bu. Kemer CaIn’de olsaydı, arkadaşıyla kemer için dövüşmeyi asla kabul etmezdi. Alt SIklete düşmesinin tek nedeni TAKIM ARKADAŞINA duyduğu saygı.”

 

Uzun bir süre sakatlık nedeniyle kafesten uzak kalan Velasquez yakın zamanda kampa geri döndüğünü ve uzun bir UFC maratonuna hazır olduğunu açıklamıştı. Eski UFC heavyweight şampiyonunun döndüğünü zaman kiminle karşılaşacağı ise henüz belli değil.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types