brock lesnar dana white

UFC’nin, Conor’dan önceki en büyük yıldızı Brock Lesnar’ın kafese dönme ihtimali beklediğimizden de büyük olabilir. UFC Başkanı Dana White’ın yaptığı açıklamalar eski ağır sıklet şampiyonunun geri dönebileceğini yönünde. Geçtiğimiz yıl çıkan, Jon Jones ve Brock Lesnar’ın karşılaşacağı şeklindeki dedikodu büyük ilgi toplamıştı.

ÇİFTE DOPİNG SKANDALI

Geçtiğimiz yıl Daniel Cormier’i şampiyonluk maçında yenen Jon Jones, maç sonrasında mikrofona Brock Lesnar ile karşılaşmak istediğini söylemişti. Ancak, kısa bir süre sonra Jon Jones’un doping nedeniyle yakalanması büyük maç ihtimalini ortadan kaldırmış, Jones’un kemeri elinden alınmıştı.

Lesnar’ın da kafese vedası benzer bir şekilde gerçekleşmişti. UFC 200 kartında Mark Hunt’ı yenen Brock Lesnar’ın doping kullandığı anlaşılmış ve spordan bir yıl uzaklaştırılmıştı. Lesnar’ın kafese dönmesi için öncelikle 6 aylık test sistemine giriş sürecini tamamlayıp, aldığı bir yıllık cezayı tamamlaması bekleniyor. UFC Başkanı Dana White ise bu ihtimalin uzak olmadığını savunuyor.

UFC Tonight programında “Her şey mümkün” diyen Dana White, “Brock her zaman UFC’de dövüşmek için istekli olduğunu söyler. Şansını bir kez daha denemek isterse hiç şaşırmam” şeklinde konuştu.

2008 ve 2010 yılları arasında UFC ağır sıklet şampiyonu olan Lesnar, kemerini Cain Velasquez’e kaybetmiş, sonrasında Alistair Overeem’e de yenilince sporu bıraktığını açıklamıştı. UFC 200’de dönen Lesnar’ın galibiyeti ise doping nedeniyle iptal edilmişti.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız