Conor McGregor Floyd MAyweather yumruk

Conor McGregor, Ağustos ayındaki büyük boks karşılaşmasında rakibi Floyd Mayweather’a kaybetmiş. Kaybederken de rakibine diğer yüksek profil boksörlerin çoğundan daha fazla isabet sağlamıştı. Dövüş dünyasında çok konuşulan bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Mayweather, UFC lightweight şampiyonunun çok sayıda yumrukta isabet sağlamasının etkileyici olmadığını söyledi.

“TEK NEDENİ ÜSTÜNE YÜRÜMEM”

Floyd, Conor’ın isabet bulduğu yumruklarının sayısıyla ilgili şunları söyledi:

“Conor’ın bu denli isabet sağlamasının tek nedeni kontra yumruk atmamam ve onunla boks yapmamam. Diğer boksörlerden fazla yumruk atmasının tek nedeni maç boyunca direkt olarak üstüne yürümem, fazla hareket etmemem, darbelerini savuşturmam ve yavaş yavaş oyununu bozmuş olmam.”

Mayweather, kaçak oynadığında maçı rahat bir şekilde kazanabileceğini ancak maçta agresif olmasının tamamen oyun planları dahilinde olduğunu da belirtti:

“Oyun planımız (Conor’ın) elindeki her şeyi kullanmasını sağlamaktı. Alışılmadık yerlerden darbe çıkaracağını biliyordum. Plan üstüne giderek vücuduna çalışmak, sol kroşe ve sağ direktlerle geri iterek, üstünde baskı kurmaktı.”

“Sadece dışarıda kalarak ve kontra yumruklarla kazanmayı da seçebilirdim. Hatta, ilerleyen rauntlarda nakavt etmeyi de başarırdım ancak istediğimiz bu değildi. Baskı kurmak ve limitlerini görmek istedim. Size bu maçta saldıran taraf olacağımı ve bu nedenle darbe alacağımı söylemiştim. Dediğim gibi de oldu. Ben sadece, dünyadaki dövüş severlere eğlenceli bir maç sunmak istedim.”

Facebook Comments

1 Yorum

  1. Mayweather için 50. maç namağlup ünvanı hatırda kalır oldu tabi… Aldıkları para da cabası…Kendin çal kendin oyna… Otoriteler açısından eminim bu maç hulk hogan & undertaker maçından farksızdı tabi… magazineldi bitti… ama bilinçli ve bu sporu yapan kişilerin ciddi maçlar beklediğine eminim… spor, spor için mi… spor insan için mi diye bir başlık bile çıkabilir buradan 🙂

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız