Conor McGregor kemerleri

UFC’de iki kemeri de aldıktan sonra sadece büyük para getiren karşılaşmalara yönelen Conor McGregor, lightweight ve featherweight’te yükselen dövüşçülerin kemer için dövüşememesine ve bu sıkletlerin bir nevi tıkanmasına neden olmuştu. Featherweight kemerini Jose Aldo’yu 13 saniyede nakavt ederek kazanan McGregor, daha sonra 2 defa Nate ile dövüşüp, sonrasında Eddie Alvarez’den lightweight kemerini almıştı. Featherweight kemeri ise savunulmadığı için UFC tarafından geri alınmıştı.

KEMERİ MEŞRULAŞTIRMAK İSTİYOR

Floyd Mayweather ve Nate Diaz karşılaşmalarından cebini dolduran İrlandalı, artık UFC’ye dönüp kemerini savunmak istediğini söyledi. McGregor bu şekilde kemerini “meşrulaştırmak” istediğini ifade etti.

MMAFighting.com’a konuşan “Notorious” konuyla ilgili şunları söyledi:

“UFC kemeri bende ve bu kemeri savunmak benim için çok şey ifade ediyor. Unvanımı korumam gerekiyor. Para dövüşleriyle işim bitti. Çıkabileceğim en büyük para dövüşüne çıktım. Şimdi önceliğim kemerimi savunmak ve hem kemerimi hem de UFC sıralamalarını meşrulaştırmak. Sanıyorum ki, kafese çıkmam ve o tarafı toparlamam için uygun zaman geldi.”

KARARI UFC 216 SONUCUNA GÖRE VERECEK

Bu hafta sonu gerçekleşecek Tony Ferguson ve Kevin Lee arasındaki karşılaşma hakkında görüşleri de sorulan McGregor, maçın sonucuna göre karar vereceğini, Nate Diaz opsiyonunun hâlen açık olduğunu sözlerine ekledi:

“Bu hafta sonu olacak karşılaşmayı izleyeceğim ve buna göre karar vereceğim. Nate DIaz her zaman bir opsiyon. Ancak, eğer kendini çok pahalıdan satmaya çalışırsa, büyük ihtimalle bu hafta sonu geçici kemeri kazanan isimle dövüşürüm.”

Conor McGregor, potansiyel Nate karşılaşması için de şunları söyledi:

“Nate ile bir geçmişimiz var. Şu an skor 1-1 ve tekrar mutlaka dövüşeceğiz. Diğer taraftan, düşündüğüm zaman çıkabileceğim tüm para karşılaşmalarına çıktığımı düşünüyorum. Artık kemerimi dolaptan çıkarıp savunma vaktim geldi.”

 

 

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız