Conor McGregor Eddie Alvarez

Conor McGregor’un lightweight kemerini aldığı ve UFC’de en son dövüştüğü isim olan Eddie Alvarez, Floyd Mayweather vs. Conor McGregor maçında Conor’ın şansının düşünülenden fazla olduğunu savundu. Yüksek tempolu dövüş stili ve maçlarıyla tanına Alvarez, ESPN’in Podcast’inde maçı değerlendirdi. McGregor’un maçları nakavtla bitirme konusundaki başarısına değinen Alvarez, eski rakibinin 21 maçının 18’ini nakavt ya da teknik nakavtla aldığını hatırlattı.

İLK 4 ROUND CONOR MCGREGOR İÇİN ÖNEMLİ

Alvarez konu hakkında şunları söyledi: “Conor’ın işi bitirmek için 3 ya da 4 roundu var. Bu 4 round içinde Conor’ın Mayweather’ı nakavt edemeyeceğini düşünüyorsanız ya bir aptalsınız ya da dövüşmekten anlamıyorsunuz. Tabii, Floyd ilk 4 round içinde nakavt olmazsa, karşılaşma daha tek taraflı bir hal alabilir. Mayweather’ın teknik boks yetenekleri karşılaşmada dakikalar ilerledikçe daha da belirgin olacaktır. Yine de Conor’ın şansı hiç de az değil.”

Gelmiş geçmiş en iyi boksörlerden sayılan Mayweather profesyonel kariyerinde ring zeminine sadece bir kez, o da eli kırıldığı için dokundu. Mayweather, Shane Mosley’nin sağ direkti dışında boks kariyeri boyunca nakavt olmanın yanından geçmedi.

Alvarez ise The Ultimate Fighter yarışmasında koç olarak Justin Gaethje’nin karşısında yer alıyor. İkilinin yılın sonunda yüksek oktanlı bir maçta karşı karşıya gelmesi bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types