Malignaggi Conor ile 12 raunt

Profesyonel kariyerini bırakmadan önce 2 siklette boks şampiyonu olan Paulie Malignaggi, kendisinin yerde olduğu bir fotoğraf yayınlandıktan sonra Conor McGregor’ın idman kampını terk ettiğini açıklamıştı. Twitter üzerinden ateş kusan Malignaggi, tweet’inde ikili arasındaki antrenmanın detaylarını anlatacağını söylemişti. “Magic Man” lakaplı boksör sözünü tuttu ve The MMA Hour programında Conor McGregor ile aralarındaki idman amaçlı ikinci boks karşılaşmasının detaylarını açıkladı. İşte boksörün ağzından Conor ile 12 raunt…

CONOR İLE 12 RAUNT NASIL GEÇTİ?

İki hafta önceki antrenman karşılaşmasından sonra Vegas’a döndüğü gibi 12 rauntluk idmana çıkmasının istendiğini söyleyen Malignaggi, bir önceki antrenman karşılaşmalarında yorgun olduğunu ve 8 rauntluk karşılaşmada yorgun rakibi karşısında kendini iyi hisseden McGregor’un, bu sefer 12 raunt dövüşmek istediğini belirtti.

Malignaggi antrenman gününü şöyle anlattı:

“Ertesi gün gym’e geldiğimde Conor’ın tüm ekibinin hazır beklediğini gördüm. Lorenzo Fertitta, Dana White, kendisinin temsilcisi ve tanımadığın birkaç insan daha vardı. Aklımı kurcalayan bir nokta da bu oldu. Conor ile antrenman amaçlı karşılaşmalar genelde çok gizli oluyor ve kendi köşem için takım arkadaşlarımı bile getiremiyorum. O kadar gizli oluyor ki, antrenmana başlamadan önce fotoğraf çekilmemesi için cep telefonunuzu bir kutuya bırakmanız gerekiyor. Bu kadar sıkı olan bir yere bu kadar insan getirmesi ilgİnçti.”

Conor’ın ilk karşılaşmadan sonra gelişme kaydettiğini söylemekten çekinmeyen Malignaggi, özellikle karşılaşmada ilk 5 raunt rakibinin başarılı olduğunu dile getirdi. Karşılaşmanın ikinci kısmının ise tamamen farklı olduğunu vurgulayan boksör, McGregor’un vücut darbelerine karşı olan zafiyetini değerlendirmeye başladığını anlattı:

“BENİ YENEMEYECEĞİNİ ANLADI”

“İlk karşılaşmadan bu yana iyileşse de, ben daha da iyi olmuştum. 3’üncü ve 4’üncü rauntlara yaklaştıkça kontrolü almaya başladım. Zaten, kampın sonlarına doğru Conor beni bir daha zorlayamayacağını anlamıştı.”

“6’ncı raunt sonrası isabet sağlamam çok kolaylaşmıştı. Yumruklarıma daha fazla ağırlık vermeye başladım ve vücut vuruşlarım Conor’ı gittikçe daha fazla etkiliyordu. Tabii, onun ilk karşılaşmamızda yaptığı gibi, tüm bu süre boyunca onunla konuşmayı ihmal etmedim. Daha fazla konuşuyor ve ona yediği vücut darbeleriyle ilgili laf atıyordum. Daha sonra McGregor enerjisini toplamak için konuşmayı bıraktı. Eskisi kadar yumruk bile atmıyordu. İlk 5 raundun acısını çıkarmaya başladım ve tüm bu süre boyunca onunla konuşmaya devam ettim.”

“SOLUKLANMAK İÇİN BENİ YERE İTTİ”

“7 raunt sonunda bana ‘7-0’ yeniliyorsun dedi. Ben de kendisine okulda sayı saymayı öğrenip öğrenmediğini sordum” diyen Malignaggi, kendisinin yerde olduğu fotonun çekildiği olayın da bu sırada yaşandığını ifade etti.

“Nefesini toplamak için beni yere itti ancak hemen ayağa kalktım. Ona ‘dinlenmek mi istiyorsun?’ diye sordum. Daha sonra yine kendisini yumruklarımla yakalamaya başladım. Vücuduna çalışmaya devam ederken ona ‘Burada dinlenmek yok’ dedim. Vücuduna darbe aldığında sızlanışlarını duyabiliyordum”

“BİR İNSAN BU KADAR AŞAĞILIK OLAMAZ”

12 raunt süren sert antrenmandan sonra hiçbir şey olmamış gibi beraber soyunma odasına gittiklerini söyleyen Malignaggi, McGregor’a kendisini kötü gösterebilecek fotoğrafları paylaşmaması için ricada bulunduğunu söyledi. Ancak, boksöre göre Conor’ın cevabı beklenmedik oldu.

“Soyunma odasındaki konuşmamız sonrasında Conor’ın nasıl aşağılık bir adam olduğunu idrak ettim. 12 zorlu raunt sonrasında en azından biraz saygı olur. ‘Haklısın Paulie, aynı şekilde güzel güzel çalışmaya devam edelim’ demesini beklerken, bana baktı, sırıttı ve odayı terk etti. Giderken de ‘Bilmiyorum Paulie, son 2 rauntta güzel fotoğraflar çektik. Sana kesin bir şey söyleyemem’ dedi. Şaka yaptığını sandım. Bir insan bu kadar aşağılık olamaz”

Açıklamalar zehir zemberek olsa da Conor’ın bunun altında kalmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Merakla beklenen Mayweather vs. McGregor maçı 26 Ağustos’ta ABD, Las Vegas’ta yapılacak.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types