Chocolatito vs Srisaket

Sadece iki maç önce dünyanın en iyi boksörü olarak gösterilen Roman Gonzalez (46-2, 38 nakavt), aynı rakibe ikinci defa kaybetti. Taylandlı Srisaket Sor Rungvisai’ye (44-4-1, 40 nakavt) ilk maçta tartışmalı bir hakem kararıyla maçı veren Chocolatito, bu sefer aynı rakibe 4 raunt bile dayanamadı. Srisaket böylece WBC super flyweight unvanını korumuş oldu.

SRISAKET GERİ ADIM ATMADI

Zilden itibaren rakibine baskı kuran ve maç boyunca bir adım bile geri atmayan Srisaket, rakibine nefes aldırmadı. Eskiden gösterdiği performansları yakalayamayan Gonzalez, Srisaket’e karşı isabet sağlasa da rakibini durdurmanın yanından geçemedi. Cüssesini ve gücünü iyi kullanan Srisaket, 4’üncü raunt içinde Gonzalez nakavt etmeyi başardı ve belki de, boksun en büyük isimlerinden birinin kariyerine son noktayı koymuş oldu.

NAKAVT EDECEĞİMİ BİLİYORDUM

Maçtan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan çiçeği burnunda yeni yıldız Srisaket Sor Rungvisai, “4 ay boyunca çok sıkı çalıştım. İlk karşılaşmada antrenman için sadece 2 ayım vardı. Bu sefer yeterince çalışabildim. Onu (Gonzalez) nakavt edeceğimi biliyordum” diye konuştu.

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız