Golovkin Canelo beraberlik

Cumartesi gecesini sabaha bağlayan saatlerde boks tutkunları mükemmel bir karşılaşmayı izleme şansı yakaladı. Uzun süredir beklenen Gennady Golovkin vs Canelo Alvarez gecesi beklentilerin de üstünde bir karşılaşmaya sahne oldu. Seyircileri üzen ise maç sonunda iki tarafında kazanamaması oldu.

İKİLİ ATEŞ SAÇTI

Karşılaşmaya hızlı başlayan Canelo Alvarez, GGG’ye baskı uygulayarak ringin ortasını ele geçirdi. Rakibini alışık olmadığı bir oyuna zorlayan Alvarez ilk 3 raunt boyunca rakibi karşısında üstünlük elde etti. Golovkin yukarı çalışırken, Canelo’nun vücuda çalışması da dikkat çekti.  İlerleyen rauntlarda mesafeyi çözmeye başlayan Golovkin, 4’üncü raunttan başlayarak ringin ortasını aldı ve kendi oyununu empoze etmeye başladı. Sırtını iplerde bulan Canelo her ne kadar kontra vuruşlar yakalasa da maçın sonuna kadar büyük bir fark yaratmayı ve momentumu yakalamayı başaramadı. Alvarez’in son dakikalarda atağa kalkmasına karşın GGG de geri adım atmayınca 3 raunt havai fişeklerle sonlandı.

KEMERLER EL DEĞİŞTİRMİYOR

Fakat, karşılaşmanın sonucu iki tarafı da sevindirmedi…

Hakem kararları okunurken, okunan ilk skor izleyicileri şaşkınlığa uğrattı. Hakem Adelaide Byrd maçı 118-110 Canelo’ya verdi. 118-100 skoru, “GGG maçta sadece 2 raunt kazandı” anlamına geliyor. Diğer hakemler ise 113-115  ve 114-114 verince karşılaşma resmi olarak “berabere” sonuçlandı. Berabere sonuçla beraber kemerler de el değiştirmemiş oldu.

Canelo vs Golovkin karşılaşmasının resmi sonucu:

Canelo Alvarez ve Gennady Golovkin hakem kararıyla berabere kaldı (118-100, 113-115, 114-114)

Tartışma yaratan skor kartı:

 

Sizce de karşılaşma berabere mi bitti? 118-110’luk kart gerçeği yansıtıyor mu? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Tartışmalı skor beraberlik getirdi: Canelo vs Golovkin’de kazanan yok"

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler