IBJJF Grand Prix

Yazın son dönemine girerken BJJ dünyası hareketleniyor. 26 Ağustos’ta gerçekleşecek IBJJF Grand Prix etkinliğinde BJJ’in önde gelen heavyweight isimleri karşı karşıya gelecek. Etkinliğe katılacaklar arasında Marcus Buchecha, Leandro Lo ve Andre Galvao bulunuyor. Ayrıca, IBJJF 2017 Pro League Heavyweight Grand Prix’de kazanan sporcuya 40 bin dolar ödül verilecek.

BJJ’İN AĞIR TOPLARI IBJJF GRAND PRIX’DE

Marcus “Buchecha” Almeida, sporun en iyileri arasında gösteriliyor. Geçtiğimiz ay artık MMA’e odaklanan Roger Gracie ile çıktığı BJJ maçını kaybeden Buchecha’nın turnuvada her zaman olduğundan daha da hırslı olması bekleniyor.

Turnuvaya katılan diğer isim de Leandro Lo. Beklenmedik bir kararla lightweight’ten heavyweight’e geçen Lo, Gordon Ryan, Matheus Diniz ve Guilherme Augusto gibi isimleri mağlup etmeyi başarmış ancak Worlds finalinde Buchecha ve Nicholas Meregali engellerine takılmıştı.

Andre Galvao ise, BJJ sporunun şimdiki halini almasında en çok emeği geçen isimlerden. Çok sayıda şampiyonluğu bulunan 34 yaşındaki isim sporun en tepesinde mücadele etmeye devam ediyor.

26 Ağustos’ta gerçekeleşecek turnuvaya katılan diğer sporcular ise Ricardo Evangelista, Dimitrius Souza ve Marcio Cruz olacak.

 

Facebook Comments

CEVAP VER

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Yorum yazın
Adınız