bellator grand prix

Bellator’un neredeyse 4 yıldır bitkisel hayatta olan heavyweight sıkleti, yıldızlarla bezeli bir turnuva ile tekrardan ateşleniyor. UFC’nin en büyük rakibi olan organizasyonun Başkanı Scott Cooker, eski şampiyon Vitaly Minakov’un kemerinin maça çıkmadığı için alınmasından sonra boş kalan kemer için bir turnuva düzenleyeceklerini duyurdu. Bahsedilen turnuva ise tam bir yıldızlar geçidi.

fedor matt

BELLATOR’UN AĞIR TOPLARI

Turnuvada mevcut light heavyweight şampiyonu Ryan Bader’ın yanı sıra MMA efsanesi Fedor Emelianenko, Quinton “Rampage” Jackson, Chael Sonnen, Roy Nelson, Muhammed Lawal, Frank Mir ve Matt Mitrione bulunuyor. Eğer dövüşçüler sağlıklı kalabilirse, 2018 yılına yayılacak olan turnuva büyük ses getirebilir. Turnuvanın final maçının ise 2018 yılının aralık ayında yapılması planlanıyor.

UFC’Yİ GEÇEBİLİR

Maç sıralaması ve zamanları bilinmese de, özellikle UFC’nin heavyweight sıkletindeki durgunluk nedeniyle bu turnuva MMA tutkunlarının ilgisini Bellator tarafına çekebilir. UFC’nin rakibi olan organizasyonun yeni yılda lokomotif sıkletinin heavyweight olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sizce büyük turnuvayı hangi dövüşçü kazanır? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types