Anderson Silva steroid doping

UFC’nin en son yaptığı açıklama çoğu MMA tutkununu üzecek cinsten. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre MMA efsanesi Anderson Silva, bir doping testini daha geçemedi. Son doping skandalının üstünden 3 yıl geçen Silva’nın, 26 Ekim’de verdiği test numunesinde doping maddesine rastlandı. Bu gelişmeyle beraber 25 Kasım’da gerçekleşecek olan ve merakla beklenen Anderson Silva vs. Kelvin Gastelum karşılaşması da iptal edildi.

İNCELEME SÜRECİ BAŞLADI

UFC’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün ABD Anti-Doping Federasyonu (USADA) tarafından Anderson Silva’nın potansiyel doping kullanımı hakkında bilgilendirildi. 26 Ekim’de verdiği numunede doping maddesine rastlanılan Silva, USADA tarafından açığa alındı. Şangay, Çin’de 25 Kasım’da gerçekleşecek Kelvin Gastelum karşılaşması da olaya çok yakın olduğu için iptal edildi.

UFC’nin doping testlerini yürüten organizasyon USADA, Silva’nın sonuçlarını incelemeye devam edecek. Atletlerimize ceza verilmeden önce, detaylı ve adil bir araştırma süreci olacak. Araştırmada gelişmeler oldukça basını bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types